Хакатони Для Громад: Що Це Таке І В Чому Їх Користь Для Суспільства Економічна Правда

З його допомогою користувачі з розвинутих країн можуть надсилати гроші нужденним у всьому світі. Наприклад, медичні хакатони орієнтовані на пошук інноваційних рішень у медичній сфері, таких як медичні додатки, технології для моніторингу здоров’я та діагностики хвороб. Ці хакатони залучають фахівців із певної галузі та стимулюють розробку технологічних рішень, які можуть покращити якість життя людей.

Хакатони для громад об’єднують небайдужих громадян, які розробляють ідеї, спрямовані на покращення різних аспектів громадського життя. Мета таких заходів — привернути увагу суспільства до нагальних проблем, заохотити людей бути проактивними, надати їм ґрунтовний фідбек щодо життєздатності їхніх ідей, скерувати в потрібному напрямку. Для цього з учасниками працюють ментори — досвідчені експерти з різних галузей, які підтримують команди і дають практичні поради з розвитку проєктів. Також цієї весни в Україні організували унікальний Hack-a-Train, щоб у ньому могли взяти участь команди зі сходу країни.

Якщо мова йде про хакатони для спеціалістів одного профілю, то вони влаштовуються не в останню чергу для того, щоб зібрати класних фахівців в одному місці і запропонувати їм роботу. Не менш важливим є безпосереднє спілкування між учасниками, обмін досвідом, кооперація між командами. Найкращі ж проєкти отримують фінансування на реалізацію. Також українці запропонували спростити відкриття банківських рахунків е-резидентам за тим самим принципом.

Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно. Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець. Щорічний хакатон CSC 55 — Computer Science and Cybernetics — проводить факультет комп’ютерних наук та кібернетики КНУ ім.

хакатони

Для участі у першому хакатоні подайте заявку до 19 квітня на сайті за посиланням, вказуючи наявність команди. За необхідності організатори допоможуть вам із її пошуком. Адвокат може стати кухарем, фінансовий аналітик — діджитал-спеціалістом, пенсіонер — геймером, а підліток — піти в IT. Основна вимога — хакнути свій талант, відкрити те, що запалює. Вони даютіь змогу кинути виклик собі та реалізувати власну ідею. Хакатон – це захід, зазвичай тривалістю від кількох годин до кількох днів, де програмісти, дизайнери та інші фахівці збираються разом, щоб працювати над проєктами, розв’язувати задачі або розробляти нові ідеї.

Команда «Мобільний простір науки» успішно просувають проєкт «Мініфеномента», який з січня 2024 року  перебуває в Кривому Розі. Нам вдалося перемогти на хакатоні, і Європейський Союз підтримав нас у реализації цієї ідеї. Я була дуже рада, бо щойно повернулася в Україну і побачила проблему — як уже народився проєкт, який завдяки хакатону отримав підтримку ЄС.

Віталіна із задоволенням ділиться своїм досвідом і знаннями та допомагає учасникам втілювати їхні ідеї в життя. Володимир Стаценко, 58 років, викладач фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Кожного року Володимир з колегами відстежують подібні заходи, адже на їхню думку участь у них дозволяє «тримати руку на пульсі» актуальних і перспективних челенджів ракетно-космічної галузі. Володимир — активний учасник різноманітних хакатонів і цього року у складі команди INTERSTELLAR він долучився й до хакатону NASA Space Apps Challenge.

  • Не всі круті проєкти були визнані на початку їхнього створення.
  • Разом з менторською підтримкою, це значно розширяє стітогляд і дає змогу дивитися на нові горизонти», — Володимир Стаценко, переможець ActInSpace Dnipro 2020, учасник NASA Space Apps Challenge Dnipro 2022.
  • Також українці запропонували спростити відкриття банківських рахунків е-резидентам за тим самим принципом.
  • Ми звернулися з цим запитанням до учасників та учасниць нашого Хакатону соціальних інновацій HALLI 2.0.
  • У ньому взяли участь близько 60 команд і 200 учасників з різних куточків України та з Польщі.

Цього року Сергій працював над завданням Make a Moonquake Map! Симулятор імітує Місяць зі сферами, що вказують на положення місяцетрусу. Базу даних про місяцетруси можна легко розширити новими даними й автоматично перейти до Симулятора. На думку Сергія, у майбутньому цей проєкт можна буде легко поширити на всі тіла Сонячної системи, що допоможе візуально представити різні події у нашому Всесвіті.

Учасники з різних міст країни втілювали свої ідеї у життя 30 годин у потязі, який подолав шлях у понад one thousand км від Маріуполя до Львова. У фіналі учасники презентували цікаві продукти, зокрема доповнену реальність для покупок і прилад, що допомагає зберегти їжу та напої теплими завдяки спеціальній електричній  подушці. Ці заходи створені для того, щоб студенти могли продемонструвати свої навички програмування та дизайну, працювати в командах і вирішувати реальні технічні завдання.

Важлива складова будь-якого хакатону — це підтримка інноваційних ідей. Тому виграти можна не тільки матеріальні призи, а й, наприклад, спонсорство, грант чи навчання. «Не бійтеся брати участь у хакатонах, навіть якщо ви щось не вмієте.

Такі хакатони сприяють обміну знаннями та досвідом між студентами, а також створюють можливості для майбутніх професіоналів у галузі інформаційних технологій. Хакатони стають все більш популярними в сучасному інформаційному середовищі, привертаючи увагу як досвідчених фахівців, так і початківців у програмуванні та розробці програмного забезпечення. Для новачків у галузі ці події можуть виявитися дійсно надихаючими та корисними. Вони не лише надають можливість перевірити свої знання та навички у практичних умовах, але й створюють сприятливу атмосферу для вивчення, спілкування та розвитку. Процес участі в хакатоні не лише розвиває технічні навички учасників, а й збагачує їхнім досвідом роботи в команді, навчає швидко ухвалювати рішення й ефективно вирішувати технічні та бізнес-завдання.

Завершальний етап — презентація результатів перед журі та аудиторією. У цей момент команди демонструють свій проєкт, обґрунтовують вибір технологій і рішень, які вони використовували, і наводять докази ефективності свого продукту або рішення. Цей етап часто включає демонстрацію робочого прототипу, розповідь про те, як проєкт вирішує конкретні проблеми, і плани щодо його розвитку в майбутньому. Журі оцінює проєкти за різними критеріями, такими як оригінальність ідеї, технічна складність, потенціал для реалізації на ринку і якість презентації.

У всьому світі, і в Україні зокрема, надзвичайної популярності набуває такий формат івенту як хакатон. Спочатку це були суто технологічні змагання, але з кожним роком теми, які охоплюють хакатони, значно розширювалися. Серед них — інженерні, космічні, творчі, соціальні та інші напрямки. Що ж таке хакатони й навіщо брати у них участь — розбираємо на прикладі наймасшатбніших космічних хакатонів.

хакатони

Colosseum — це великі онлайн-змагання, спрямовані на підтримку розвитку екосистеми стартапів Solana. Основна мета цих хакатонів — стимулювати та підтримувати інноваційні ідеї у галузі криптовалют та блокчейн технологій. Solana Renaissance — один із таких хакатонів, який надає унікальну можливість для розробників і підприємців продемонструвати свої здібності та змагатися з найкращими у галузі. Для будь-якого фахівця участь у хакатоні — можливість перевірити свій максимум. Це виклик і експеримент, для якого на роботі не завжди є час. Плюс на хакатоні ви можете обмінятися ідеями, побачити, як працюють інші, дізнатися про новий спосіб, метод будь-чого — загалом це однозначно інвестиція у свій розвиток як професіонала.

Так, але не просто… Це захід, де талановиті уми сходяться в одній точці, щоб у стислі терміни створити щось дивовижне. Це – майданчик для спільної творчості та пошуку новаторських рішень. У КПІ пройшов фінал хакатону SmaRTF серед студентів-інженерів. У ньому взяли участь близько 60 команд і 200 учасників з різних куточків України та з Польщі. Команди з допомогою штучного інтелекту створювали рішення для розв’язання медичних завдань. За два дні свої ідеї змоделювали та презентували 11 команд.

В кінці хакатону кожна з команд представляє свій результат перед журі. Переможці отримають винагороди та необхідну підтримку під час доопрацювання та запуску свого проекту. Власне кажучи, це можливість повного занурення за пару днів вплинути на сферу, яка вас цікавить, створивши конкретне рішення і представивши його світу.

На цьому він не збирається зупинятися і планує долучатися до хакатонів у майбутньому. На його думку, такий формат роботи це чудова можливість дізнатися щось нове та опанувати нові навички. До речі, саме завдяки участі у хакатоні Сергій став спеціалістом космічного проєкту Flight Control Propulsion. Багато хто з тих, хто вперше подався на грантовий конкурс і не виграв відчувають розчарування та відсутність бажання навіть думати про майбутню участь у схожих проєктах. Якщо ж подивитися на речі тверезо, в будь-якому змаганні, — чи то спортивному, чи то змаганні ідей, — тих, хто програв, завжди більше, ніж тих, хто виграв.

хакатони

Розмови, обговорення також будуть, але більш конкретні і по суті. На хакатоні буде можливість приєднатись до існуючої команди або об’єднатись з іншими учасниками навколо цікавої ідеї. Ідеї та розробки, запропоновані на хакатоні, допоможуть Україні боротися та запобігати всім формам насильства проти дітей, жінок і чоловіків.

Того року, Володимир разом з командою переміг в ActInSpace Dnipro. Наприклад, NASA Space Apps Challenge від Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) вже eleven років поспіль збирає десятки тисяч космічних ентузіастів по всьому світу. Його учасники мають лише 48 годин, щоб вирішити завдання, присвячені дослідженню Землі й космосу. NASA Space Apps Challenge має декілька етапів — локальний і глобальний. Цього року локальні етапи хакатону від NASA пройшли у більш ніж 300 містах по всьому світу, серед них — і українське Дніпро. Цей конкурс космічних інновацій проходить раз на два роки за ініціативою Французького національного центру космічних досліджень (CNES).

Наприклад, освітній блок є не завжди — іноді все, що потрібно знати учасникам, можно розповісти і під час презентації. В офлайні усі учасники збираються в одному місці з цілодобовим доступом і проводять там увесь час хакатону. Організатори зазвичай забезпечують їх усім необхідним (їжею, канцелярією, зручними місцями), щоб команди працювали над завданням не відволікаючись.

Ці змагання були натхненні ідеєю колективного та творчого вирішення складних технічних завдань. Можна сказати, що перші заходи були справжніми експериментами, створеними ентузіастами, які вірили в силу колективного розуму та швидкість творчого процесу. Враховуючи, що тривалість хакатону стартує від 24 годин, напрошується питання, як же спати. А ніяк 🙂 На хакатонах справді заведено викладатися на 100 percent хакатони і присвячувати весь час роботі над проєктом, тому поспати вдається не всім і не завжди.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *